To „Fiodor i Borys”, czyli TEDE i BORIXON wydali album

Opublikowano: 29/07/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

FIODOR I BORYS, dwóch ziomków z GIB GIBON SKŁADU, po dwudziestu latach znowu razem! TEDE i BORIXON po ponad roku od pierwszych zapowiedzi niespodziewanie wydali wspólny album zatytułowany właśnie „FIODOR i BORYS”. Cyfrowa premiera wydawnictwa odbyła się minionej nocy podczas wspólnego występu TDF’a i BRX’a na Sun Festivalu, a wersja fizyczna trafiła już do przedsprzedaży.

TEDE i BORIXON, niemalże nierozłączni na samym początku swoich karier, przez kolejne dwadzieścia lat żyli w konflikcie, nie utrzymując tym samym przyjacielskich relacji. Ocieplenie stosunków nastąpiło podczas jubileuszowego koncertu TDF’a z okazji 20-lecia albumu „S.P.O.R.T.” w listopadzie 2021 w katowickim Mega Clubie. Przypomnijmy, że to właśnie w trakcie tego wyjątkowego wydarzenia na scenę niespodziewanie wkroczył BORIXON, by przy ogromnym aplauzie publiczności, po dwóch dekadach pogodzić się z TEDE. A efektem odbudowania tej przyjaźni jest właśnie wydana płyta „FIODOR i BORYS”. Konkretnie zapowiedziana przed rokiem. Wypuszczona natomiast z całkowitego zaskoczenia i bez wcześniejszych zapowiedzi.

„FIODOR i BORYS” na streamingach 'pojawili się’ bowiem w dniu wczorajszym o godzinie 22:00, czyli w czasie, gdy TEDE i BORIXON grali wspólny koncert na Sun Festivalu. I należy przyznać, że jest to mocno zaskakujące i nagłe wydarzenie na naszym rapowym podwórku. Rzadko bowiem się zdarza obecnie, by topowi raperzy wypuszczali swoje płyty bez wcześniej przeprowadzonej akcji promocyjnej. I to jeszcze w duecie! TDF i BRX tej reguły jednak trzymać się nie muszą. „FIODOR i BORYS” nie zaskakuje natomiast niestety długością. Wersja cyfrowa płyty składa się bowiem z zaledwie ośmiu numerów i trwa niecałe dwadzieścia minut… Pocieszeniem może być, że wersja fizyczna, dostępna jedynie na www.spacerange.shop, wzbogacona jest o dodatkowe dwa kawałki.

TEDE I BORIXON - 2 - foto Bartek Wiski

Kogo natomiast TEDE i BORIXON zaangażowali do stworzenia warstwy muzycznej wspólnego albumu? Otóż „FIODOR i BORYS” znaleźli się na bitach takich producentów jak BAHsick, Newlight$, clearmind, pieruun, @Serafinprod, Bully, Sancho czy FANTOM. I chociaż „FIODOR i BORYS” prezentuje stylistyczny kontrast obu raperów, to TDF i BRX, zamykając się razem w studio, stworzyli spójny i przemyślany koncept na album. Efektem jest natomiast składająca się z samych 'bangrów’ płyta „FIODOR i BORYS”. Czekająca na sprawdzenie poniżej.

Równo z premierą cyfrową albumu „FIODOR i BORYS”, wystartował także preorder rozszerzonej wersji CD. Dostępny w dwóch wariantach zawierających bandanę w charakterystycznych dla obu raperów kolorach. Ten wyjątkowy element wydania jest oczywiście nieprzypadkowy. TEDE i BORIXON celowo bowiem nawiązują nim do legendarnych chust GIB GIBON SKŁADU, w którym zaczęła się ich wspólna muzyczna droga. Ponadto do wydania dodano wspomniane powyżej dwa bonus tracki. Nie mające nigdy pojawić się w digitalu! Całość dodatków spina natomiast solidny pakiet wlepek. Co ważne, płyta “FIODOR I BORYS” w przedstawionej formie wydawniczej będzie dostępna wyłącznie w sklepie spacerange i nie trafi do innych sklepów muzycznych, w tym salonów Empik.

TEDE I BORIXON - FIODOR I BORYS

TEDE i BORIXON – FIODOR i BORYS

  1. BOMBANADINI prod. BaHsick
  2. RĘCE prod. Newlight$
  3. FIODORABORYSABUS prod. DJ Merqury, clearmind
  4. JUNGLE ROAD prod. pieruun
  5. PRZEBITA W SERCU STRZAŁA prod. @Serafinprod, Bully
  6. SMAK CZEKOLADY prod. Sancho, Eniu Producent
  7. PRZEPRASZAM prod. clearmind, Fantom
  8. TYNARKOTYKUTY prod. DJ Merqury, clearmind

(Fotografie – autor: Bartek Wiski / źródło: mat. pras. spacerange)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: