To „Sztuka Dla Sztuki”, czyli Pelson wraca z nowym albumem

Opublikowano: 23/02/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Pelson przed tygodniem zapowiedział „Linie Rytmiczne EP”. Wydawnictwo, którym powraca po siedmiu latach nieobecności na scenie. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy pierwszy singiel z nadchodzącego albumu, zobrazowany teledyskiem numer „Sztuka Dla Sztuki”. A także kilka szczegółów o płycie, która trafiła już do przedsprzedaży.

Pelson w ubiegłym tygodniu rozbudził entuzjazm swoich słuchaczy zapowiadając album „Linie Rytmiczne EP”. Wydawnictwa stanowiącego następcę płyty pt. „Bumelant” z 2017 roku. Dzisiaj natomiast reprezentant Molesty Ewenement publikuje pierwszy singiel, zapowiadający wyczekiwany od lat powrót. Jest to numer, zatytułowany „Sztuka dla Sztuki”. Za produkcję tego, jak i pozostałych pięciu utworów, jakie znajdą się na „Linie Rytmiczne EP”, odpowiada SoSpecial. Dostarczając raperowi odpowiednio ciężki, mocno uderzający bębnami bit. A na nim Pelson, w swoim dobrze znanym stylu, celnie punktuje, lekko przy tym wyśmiewając, aktualne trendy w mainstreamowym rapie. Będąc przy tym odpowiednio uzupełniany scratchami i cutami DJ’a B. A a samym teledysku natomiast, autorstwa Pompidou, otrzymując wsparcie od kolegów z zespołu. A jak zdradza sam Pelson, singiel „Sztuka dla Sztuki” jest jednym z dwóch z „Linii Rytmicznych EP”. Drugim będzie „Wolny Duch”.

„Linie Rytmicznye EP” ukazać mają się 20 marca. Swój pierwszy od siedmiu lat album Pelson wypuści zarówno na kompakcie, jak i winylu, a przedsprzedaż wydawnictwa trwa już w tym miejscu.

(Fot. główna – kadr z video „Sztuka dla Sztuki”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: