Yelawolf wypuścił kolejny album, tym razem w pełni solowy

Opublikowano: 02/05/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Swoje wydawnicze rodeo nasz ulubiony rapowy Ghetto Cowboy z Alabamy kończy solowym popisem! Po czterech wypuszczonych już w tym roku albumach nagranych w kooperacji z innymi twórcami, Yelawolf prezentuj całkowicie już swoje „Mud Mouth”.

Zaczęło się od albumu nagranego wraz z Caskey’em. Następnie Yelawolf podjął współpracę kolejno z Riff Raffem, DJ Paulem oraz DJ Mugssem. Na wszystkich Yela pokazał się ze swojej bardziej rapowej stronie. „Mud Mouth” to już natomiast rap countrowy Ghetto Cowboy jakiego znamy z wcześniejszych solowych albumów.

Za warstwę brzmieniową nowego albumu Yelawolfa odpowiada tym razem Jim Jonsin. Producent znany z wcześniejszej współpracy z chociażby A$AP Rockym, Eminemem czy J. Colem obecny był już na płytac „Ghetto Cowboy” czy „Trunk Muzik 3”. Przy pracy nad muzyką albumu „Mud Mouth” towarzyszyli mu natomiast, równie rozchwytywany gitarzysta Mike Hartnett, a także Peter Keys, który z kolei na klawiszach grał wcześniej dla, między innym, Georga Clintona oraz, naturalnie, DJ Paul ze swoimi gramofonami. Skład produkcyjny zatem, z najwyższej półki, zapewniający to unikalne połączenie rapu, rocka i country, charakterystyczne dla ostatnich albumów Yelawolfa.

Sam Catfish Billy natomiast w bardzo dobrej formie, co potwierdził już na zaprezentowanych już w tym roku wydawnictwach. Na „Mud Mouth” z znajdziemy jednak znacznie więcej popisów wokalnych Yelawolfa, a rap uzupełniają równie udane partie śpiewane. Krążek określono jako „The Catfish Billy Project”, co stanowi nawiązanie do wspomnianego alter ego Yeli. Słuchacze znający wcześniejszą twórczość założyciela Slumerican wiedzą już zatem, czego spodziewać się można po materiale nagranym w studio w Nashville w stanie Tennessee. Pełną tracklistę „Mud Mouth”, jak i odsłuch najnowszego albumu Yelawolfa, znajdziecie poniżej.

Yelawolf-Mud-Mouth-album-cover-art

Yelawolf – Mud Mouth

1. Light as a Feather
2. Oh No
3. Bounce
4. Conoco
5. Dope
6. Rocks at Your Window
7. Hillybilly Einstein
8. Money feat. Jelly Roll & Struggle Jennings
9. Losers Win Again
10. Dog House
11. Homeward Bound
12. Aquanet
13. Hot
14. Mud Mouth

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: