Żółf ze składu Fenomen i DJ HWR zapraszają na „Podwórko”

Opublikowano: 21/12/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Żółf z reaktywującego się obecnie składu Fenomen przerywa ciszę świeżym solowym singlem pt. „Podwórko”. Za produkcję odpowiada DJ HWR, a zaprezentowany wraz z klipem numer stanowi pierwszą zapowiedź większej współpracy z Grubo Krojone Records.

Żółf, obecnie przedstawiający się jako Żółf Feno, ciszę po zakończeniu działalności składu Fenomen, przerywał już kilka razy. Dotąd ostatnim solowym singlem rapera z warszawskich „Yelonek” był numer z 2012 roku. Następnie puszczono nagrany kilka lat wcześniej, a znaleziony w archiwum, kawałek „California”, oraz pojawiał się gościnnie u mniej znanych zawodników. Teraz, wraz z wyjściem singla „Podwórko” otrzymujemy, najprawdopodobniej, zapowiedź solowego projektu Żółfia Feno. Realizowanego przy współpracy z Grubo Krojone Records oraz samym DJ’em HWR, który w przypadku singlowego „Podwórka” odpowiada zarówno za bit, skrecze, mix i mastering, jak i realizację video.

„Grubo Krojone Records & Fenomen dumnie prezentują utwór „Podwórko” autorstwa Żółf Feno oraz DJ HWR. Solowy i luźny singiel to zapowiedź współpracy i jednocześnie mocny ukłon dla fanów klasycznego rapu”.

„Podwórko”, do którego klip sprawdzicie poniżej, dostępne do odsłuchu jest także w serwisach streamingowych. Z kolei zespół Fenomen, który w 2009 roku zakończył działalność albumem „Outsider” zalicza obecnie koncertową reaktywację. Autorów kultowego „Efektu” usłyszeć będzie można bowiem na festiwalu THE LEGEND – IDĘ DALEJ, na który bilety znaleźć możecie na stronie eventim.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: