Breakdance jako sport olimpijski? Dlaczego nie!

Opublikowano: 21/02/2019
Autor: Mariusz Kaszuba
Zdjecie newsa

Tak to nie żaden żart, breakdance ma wielkie szanse zostać wdrożony jako jedna z czterech nowych dyscyplin sportowych na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024r. Zestawienie proponowanej grupy sportów przedstawił na konferencji w stolicy Francji sam szef komitetu olimpijskiego będący jednocześnie trzykrotnym złotym medalistą w kajakarstwie Tony Estanguet.

Oficjalny program imprezy, a tym samym lista dyscyplin jakie zostaną dopisane do obecnego zestawienia zostanie przedstawiony w grudniu 2020. Obok tańca mają pojawić się takie sporty jak deskorolka, wspinaczka oraz surfing. Te trzy będą miały swój debiut już na nadchodzącej olimpiadzie w Tokio, która odbędzie się w przyszłym roku, natomiast breakdance został dotychczas włączony do programu młodzieżowych igrzysk w Buenos Aires jakie odbyły się w roku 2018.

Organizatorzy chcą tym sposobem sprawić, aby ta najbardziej prestiżowa impreza sportowa na świecie uzyskała lekki charakter miejski i tym samym skupiła uwagę młodszej widowni. Innym aspektem jest fakt ograniczenia przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, ilości zawodników startujących w rywalizacji do 10500, co tym samym zdecydowanie zredukowało szanse na wdrożenie do programu igrzysk nowych sportów zespołowych.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: