Dizkret bierze „Rewanż” i wraca na scenę

Opublikowano: 26/04/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Żywa legenda polskiej sceny rapowej przerywa emeryturę. W ostatnim czasie słyszeliśmy jego gościnne zwrotki u Belmodno, Barto Katta i Soulpete’a czy na DENEKSTBEST MIXTAPE VOL. 2. Pierwszy singiel z nowego albumu zaprezentował dziś Dizkret.

Czy ten powrót wisiał w powietrzu? Możliwe, jednak wydawał się tak nieprawdopodobny, że mało kto brał myśl o nim na poważnie. W ostatnim czasie legenda polskiego rapu przypominała nam o sobie kilkukrotnie. Zaczęło się od nagranego w maju 2020 „HOT 16 CHALLENGE 2”, do którego nominował go sam Pan Wankz. Dwa lata temu usłyszeliśmy go na DENEKSTBEST MIXTAPE VOL. 2. Później nagrał numer z Belmondo oraz zagościł na albumie „HVNCWOTY” Barto Katta i Soulpete’a. Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie – Dizkret wraca na scenę z nową płytą.

Album nosił będzie nazwę „F.J.N.P.”, co w rozwinięciu oznacza „Fajne jak na Polskę”. Wydany zostanie on sumptem labelu POPPYN. Pierwszym, promującym go singlem, który dziś ujrzał światło dzienne, jest „Rewanż”. Bit do numeru stworzył Moo Latte, a decki obsłużył DJ Falcon1. Wspólnie stworzyli na wskroś truskulowy numer, który idealnie oddaje klimat starego Dizkreta. A ten jak wino – nie dość, że się nie zepsuł, to jeszcze nabrał dodatkowego aromatu. Całość klamrą spina czarno-biały klip, o równie oldskulowym zacięciu co sam numer.

O numerze „Rewanż” i swoim powrocie Dizkret pisze następująco:

Mój pierwszy od wielu, wielu lat solowy numer to podziękowanie dla wszystkich niezliczonych dziś osób, które zachęcały mnie do powrotu do aktywności rapowej. Traktuję to jako “street single” – kiedyś tak nazywano numery, które były bardziej hardcore’owe, klasycznie hip-hopowe niż późniejsze, właściwe single.
(…) Muszę się przyznać, że mam z rapowania i kombinowania nad numerami większą zajawę (co gorsze – “zajawa” czy “fun”? Skomentujcie poniżej) niż w czasach pierwotnej aktywności. Myślę, że to słychać.”

Na tę chwilę to wszystko, co wiemy o „F.J.N.P.”. Jak poinformował sam Dizky, nie zamierza robić szeroko zakrojonej akcji marketingowej. Jeśli ktoś chce być na bieżąco z informacjami odnośnie płyty, może zapisać się do listy mailingowej na dizkret.org

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: