asthma rozpoczął „nowe życie”

Opublikowano: 24/05/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

„nowe życie” to drugi pełnoprawny krążek asthmy wydany pod szyldem Def Jam Recordings Poland. Na płytę składa się dokładnie 15 utworów, gdzie w towarzystwie rapera usłyszymy znakomitych gości jak: Rosalie., Miętha, Kosi, HAŁASTRA, Łajzol czy Ofelia.

asthma, jak sam opisuje, „nowe życie” to owoc drogi przebytej od wydania debiutu „manifest” przez proces który bezpowrotnie zmienił jego życie. „nowe życie” to album o ludziach, krzywdzie, przebaczeniu, odnalezieniu siebie, drodze ku szczęściu, stratach i początkach, marzeniach, równowadze, sile, wierze, nadziei. A przede wszystkim, o miłości. Jest to zróżnicowanie muzycznie materiał, który jest osobistą opowieścią na przestrzeni, którego asthma odnalazł spokój.

,,nowe życie” to owoc drogi przebytej od wydania debiutu, proces, który bezpowrotnie zmienił mnie i moje życie. Zróżnicowana muzycznie, osobista opowieść, na przestrzeni której odnalazłem spokój, terapia, bez której moje serce nie biłoby. Perspektywa i wnioski na temat relacji, społeczeństwa, miłości oraz tego co może ze sobą nieść. Ten album to pragnienie istnienia, niezależnie od doświadczeń, wysłuchana prośba o światło, lustrzane odbicie człowieka, który postanowił ratować siebie. Pierwszy singiel promujący ,,nowe życie” jest dla mnie najważniejszym momentem całej opowieści. Utwór dzieli ją na pół i wyznacza moją dalszą drogę na północ. W okolicach premiery ,,manifestu” przeżyłem najgorsze wydarzenia, z którymi przyszło mi się mierzyć. Cały rok tworzenia płyty był usłany trudnymi wydarzeniami. Niejednokrotnie chciałem skończyć swoje życie, niejednokrotnie miałem dość i nie widziałem światła. Burza krzywdy i bólu niszczyła mnie i moją wrażliwość, nie pozwalała widzieć piękna w życiu. Było ono dla mnie przez bardzo długi czas ciężarem, bałem się go bardziej niż śmierci. Finalnie wszystko prowadziło mnie ku szczęściu i równowadze, którymi od pół roku mogę się cieszyć. Ta płyta to kino drogi, ten utwór jest chwilą, w której decyduję się na podążanie nią mimo wszystko, świadomy siebie i swojej wartości. To podziękowanie najbliższym za obecność, muzyce za wpływ na moje życie i światu za opatrzność nade mną.

– asthma

„nowe życie” rozpoczęła „żyleta”. Pierwszy singiel zwiastujący drugi solowy album asthmy. Stanowiący zarazem opowieść o tym co działo się u twórcy po wydaniu debiutu. Tym samem raper po raz kolejny potwierdził, że jego unikalny styl to spora dawka świeżości. Po eksperymentalnych newschoolowych singlach wraz ze startem preorderu albumu asthma zaprezentował singiel „el ch*po”, stawiając na siłę przekazu ponad formę gdzie dodatkowo w utworze mogliśmy usłyszeć gościnnie Łajzola. Następnym przystankiem w promocji albumu była szczególna data ponieważ, właśnie 20 kwietnia asthma wraz z HAŁASTRĄ nagrali wspólny „fts”. Bujający jak hydraulika cadillaca w Los Santos i zobrazowany klipem nakręconym w stylistyce GTA. asthma przy tworzeniu albumu „nowe życie” postawił na różnorodność w wyborze producentów. Dzięki czemu znajdziemy tam twórczość takich artystów jak 1988, SHDOW, Moo Latte czy ka-meal. A efekt finalny sprawdzić możemy już teraz.

asthma - nowe życie

asthma – nowe życie

 1. sick ft. Rosalie. (prod. Ka-Meal)
 2. smooth talk (prod. EXPO 2000)
 3. beastie boys ft. Kosi, Sydoz (prod. KPSN)
 4. serce (prod. Moo Latte)
 5. gizmo ft. Miętha (prod. Soulpete)
 6. on the road (prod. Młody)
 7. fts ft. HAŁASTRA (prod. Siódmy)
 8.  starowislna 33 (prod. Uphill Productions)
 9. el ch*po ft. Łajzol (prod. 1988)
 10. żyleta (prod. scolop333ndra)
 11. miejcie się ft. Ofelia (prod. AWGS)
 12. pae (prod. Plash)
 13. na pewno ft. Noah (prod. nolyrics.)
 14. bubba gump (prod. SHDOW)
 15. nowe życie ft. Próżnia (prod. Ridiculous Preem)

(Fot. główna – autor: Krystian Sekut / mat. prasowe)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: