Bartek Koko to „Nightstalker”

Opublikowano: 23/04/2022
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

Bartek Koko nie zatrzymuje się dosłownie i w przenośni. Reprezentant Fillomatic przedstawia nam swoje pierwsze, solowe LP, zatytułowane „RUDERA”. W singlu, „Nightstalker”, otwierającym album, raper zabiera nas na przejażdżkę autem po swoim mieście.

Ostatni czas dla Bartka Koko to czas regularnego tworzenia, co bardzo nas cieszy, bo to oldschool’owy, ale na pewno nie wtórny zawodnik. Po albumie Fillomatic oraz niezwykle osobistym EP na bitach Siódmego, „Wszędzie widzę szlugi”, raper przedstawia nam swój kolejny, absolutnie wyjątkowy projekt. Koko nagrał bowiem swoje pierwsze solowe LP.

Krążek nosi tytuł, „RUDERA”, i składa się łącznie z 14 premierowych utworów. Swoje najnowsze wydawnictwo Koko przybliża nam następująco:

„Jest to w pewnym sensie preludium do wydanej w zeszłym roku Epki z Siódmym pt. „Wszędzie widzę szlugi”. Obraz chyba najbardziej znaczących dwóch lat mojego życia. Walka z nałogiem, rozliczenie z przeszłością i budowanie fundamentów od nowa, tak chyba w skrócie bym to opisał. Muzycznie jest inaczej niż do tej pory, trochę eksperymentów, trochę nowych brzmień ale finalnie i tak jest to brud z którym obcuje całe swoje życie.”

Pierwszy singiel z albumu nosi tytuł, „Nightstalker”. To właśnie ten numer, na synthwave’owym bicie !kosa, otwiera „Ruderę”. Bartek Koko zabiera nas w nim na nocną przejażdżkę po swoim mieście, wprowadzając nas w świat małych miast, hermetycznych społeczności i niekończącej się walki o przetrwanie. Teledysk do numeru, „Nightstalker”, zrealizowali Wojtek Baum i Tomek Gruszkowski.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery albumu Bartka Koko, „RUDERA”, natomiast jego preorder już wystartował. Swój egzemplarz zamówisz, pisząc na ALBUMRUDERA@GMAIL.COM

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: