Białas i Lanek edukują swoich fanów

Opublikowano: 05/07/2017
Autor: Redakcja
Zdjecie newsa

Wakacje trwają już w najlepsze, Białas i Lanek nie przerywają jednak procesu edukacji swoich fanów. A tych w murach przeróżnych instytucji oświaty mają z pewnością najwięcej. A jest to edukacja na wielu płaszczyznach: językowej, społecznej, a nawet chemicznej…; ale co najważniejsze, muzycznej! Wszystko dzięki singlowi „Jak Skepta”.

Ale o co chodzi?

Skąd te nawiązania do przekazywania wiedzy? Otóż wynikają one z przeanalizowania przez nas trendów w wyszukiwarce Google w czasie opublikowania przez Białasa i Lanka pierwszego singla „Jak Spekta” zwiastującego wspólny materiał obu panów zatytułowany „Polon”.
Kim jest Skepta wie raczej większość osób trzymająca ucho przy tym co obecnie dzieje się w muzyce poza granicami naszego kraju; pionier grime’u, obecnie zyskujący międzynarodową sławę i zgarniający miliony wyświetleń klipów na YT. O istnieniu Skepty nie mieli wiedzy najprawdopodobniej fani Białasa. To kim chce zostać założyciel SB Maffija zaintrygowało słuchaczy tak bardzo, że swoją wiedzę postanowili uzupełnić. Popularność hasła Skepta w wyszukiwarce Google w naszym kraju przed 3 lipca (data premiery singla „Jak Skepta”) wynosiła mniej niż 1% w odniesieniu do stopnia popularności wyszukiwania, w dniu publikacji klipu słupek wzrósł do ok. 20%, natomiast w dniu wczorajszym hasło Skepta osiągnęło maksymalny stopień częstotliwości wyszukiwania. W tym samym czasie odnotowany został istotny wzrost popularności zapytania „co to skepta”. Świadczyć może to tylko o tym jak bardzo osoby, które usłyszały najnowszy singiel Białasa i Lanka zaciekawił temat przewodni numeru „Jak Skepta”.

I co z tym zrobić?

Przed ukazaniem się rzeczonego singla Białas z Lankiem poinformowali natomiast o mającym ukazać się krążku „Polon”, z pochodzi numer „Jak Skepta”. Tytuł wspólnego materiału Białasa i Lanka, a bardziej jego znaczenie również wielu wprowadzić musiało w konsternacje. Obserwując trendy wyszukiwania zapytań w Google, zaraz po pytaniach „co to skepta” znaleźć możemy zapytanie o polon właśnie. I tym samym fani SB Maffija poznali nowy pierwiastek chemiczny. Nowa wiedza na wrzesień jak znalazł!

Dodajmy do tego, że cały tekst kawałka przetłumaczony został na język angielski, za co odpowiedzialny jest Trzy Sześć. Tutaj forma edukacyjna kawałka Białasa i Lanka narzuca się aż nad wyraz. Taki ruch z pewnością popiera VNM, który kiedyś bardzo ubolewał, że większość jego fanów nie zna „angola”. Okazję liźnięcia języka obcego mają teraz wszyscy zasłuchujący się w singlu „Jak Skepta”, kiedy to jak już przestaną przyglądać się dresom bohaterów teledysku zwrócą uwagę na zawarte w nim napisy.
Oficjalny opis przygotowanego przez Białasa i Lanka materiału mówi na, że album „Polon” to próba wprowadzenia polskiego akcentu do brzmienia europejskiej hip-hopu i okiełznania niemal nieograniczonych możliwości dla dobra materiału – tak aby różnorodność pogodzić ze spójnością, brawurę ze real talkiem, a osiedlówę z wrażliwością. Jak brzmienie brytyjskich blokowisk sprawdzi się w polskich realiach? Przekonamy się już 15 września 2017, a tymczasem prezentujemy Wam listę utworów jakie znajdą się na krążku Białasa i Lanka wraz z zaproszonymi do nich gośćmi oraz okładkę albumu „Polon”.

Białas & Lanek – Polon

01. KOŁO
02. POLON
03. SIMIA
04. OSIEDLE BOTOX
05. JAK SKEPTA
06 .NA SERIO + Bedoes
07. ITS MY LIVE
08. NOAH + Zui
09. WEED CARRIER
10. FRAKTALE
11. GANGES + Quebonafide
12. HOW
13. BIDA + Sitek
14. XORCYZMY
15. FAKE POLO
16. ALE JA NIE + Paluch

źródło fot. Facebook

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: