„Black & Whites”, czyli Big Hit, Hit-Boy i The Alchemist łączą siły

Opublikowano: 09/05/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Na Zachodzie gra się zespołowo. Siły połączyli teraz Big Hit, Hit Boy i The Alchemist, a efektem tej synergii jest właśnie zapowiedziany album „Black & Whites”, którego premierę sygnalizuje singiel „Foreclosure, a także video trailer nadchodzącego wydawnictwa, stanowiący follow-up do pewnej kultowej komedii.

Hit-Boy i The Alchemist współpracę podjęli już jakiś czas temu. Wraz z początkiem bieżącego roku kooperację przypieczętowując wspólną epką „Theodore & Andre”. Teraz natomiast do dwójki popularnych i rozchwytywanych obecnie producentów, jak i raperów, dołącza ojciec pierwszego z wymienionych. Zaliczający udany powrót po kilkunastu latach odsiadki Big Hit. Kolektywnie The Hit’s i Uncle Al nagrali już cały album, który zatytułowano „Black & Whites”. Pierwszym singlem jest z kolei numer pt. „Foreclosure”. Rapuje w nim jedynie Big Hit, jednak, co istotniejsze, pod bitem w duecie podpisali się Hit-Boy i The Alchemist. I to słychać. Bardziej przebojowe i chwytliwe brzmienie założyciela Surf Clubu dobrze miesza się bowiem ze stonowanym obecnie, leniwym i spokojnym stylem ALC. Produkcja jest zatem bardziej urozmaicona, wciąga bogatą fakturą dźwięków, nie traci przy tym jednak harmonii i płynności. Jeśli w podobnej konwencji nagrano całe „Black & Whites” to album, za którym stoją Big Hit, Hit-Boy i The Alchemist, zapowiada się bardziej, niż ciekawie. Singlowe „Foreclosure” jest tego dobrym dowodem.

Chwilę przed pojawieniem się singla „Foreclosure” zaprezentowano także video trailer albumu „Black & Whites”. Słyszymy w nim również numer z nadchodzącego wydawnictwa, a Big Hit, Hit-Boy i The Alchemist odgrywają ikoniczną scenę z kultowej komedii „Space Office” (na naszych ekranach puszczonej jako „Życie Biurowe”). Zamiast niszczenia kserokopiarki cała trójka fizycznie wyżywa się jednak na klawiszach. Na szczególną uwagę zasługuje w video „Black & Whites” rola Mudfoota. Tak realistycznie, a zarazem zabawnie odegrana, że zdążono już wyjaśnić sposób jej powstania. Otóż Alchemist swoich ciosów pięścią nie oddawał w kawał plastikowego szajsu, a w glebę.

Big Hit, Hit-Boy i The Alchemist zarówno singlem „Foreclosure”, jak i trailerem „Black & Whites” pokazują, że podjęta współpraca jest, co najmniej, udana. Na ten moment nie znamy jeszcze daty premiery wspólnego albumu całej trójki, wiemy już jednak, że czekać warto.

(Fot. główna – kadr z video „Black & Whites: A new album by Big Hit, Hit-Boy & The Alchemist”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: