Brother Ali wraca z albumem “Love & Service”

Opublikowano: 21/03/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

W czasach, gdy świat coraz bardziej pogrąża się w chaosie, z nowym albumem wraca jeden z większych orędowników pokoju i duchowej świadomości, czyli nikt inny, jak Brother Ali. Płyta zatytułowana “Love & Service”, której wydaniu towarzyszyć będzie także krótkometrażowy film animowany, ukaże się za niewiele ponad miesiąc, a w sieci dostępne są już trzy zwiastującego to wydawnictwo single.

Brother Ali zapowiada „Love & Service”. Ósmy solowy album, za którego produkcję, tym razem, odpowiada unJUST. Producent z Oakland, związany z ekipą Hieroglyphics. A także autor animacji i twórca wizualny. W tym zakresie mający na koncie współprace z Dilated Peoples, Rakimem, Ice Cube’em i wieloma innymi. I właśnie animacje, konkretnie to kolaż edukacyjnych filmów dla dzieci z lat 70-tych i 80-tych, pociętych i odwróconych w klasycznym samplerze ASR-10, wykorzystał unJUST do stworzenia warstwy muzycznej albumu „Love & Service”.

Wykreowane w ten sposób ciepłe brzmienie Brother Ali wykorzystał natomiast jako płaszczyznę do swoich przejmujących rozważań o Bogu, imperiach, śmierci, pięknu czy ludzkich słabościach. Przemyśleniom tym towarzyszy krótkometrażowy film animowany, także autorstwa unJUST. Wraz z tekstami Brothera Ali mający skłonić ludzi do przebudzenia się i dostrzeżenia problemów, z jakimi obecnie przychodzi nam się zmierzyć. Idea jest szczytna, jak to bywa w przypadku twórczości, pod którą podpisuje się Brother Ali. Namiastkę powyższego otrzymujemy już od miesiąca, w postaci singli zwiastujących „Love & Service”.

„Love & Service” w pierwszej kolejności zapowiedział singiel „Ottomans”. Następnie ukazał się „Cadillac” oraz „The Collapse”. Wszystkie ze wspomnianymi animacjami autorstwa unJUST. Warto przy tym zauważyć, że Brother Ali płytę „Love & Service” nagrał po przeprowadzce wraz z rodziną do Istambułu. Miasta rozbitego na dwa kontynenty i mieszającego w sobie kulturę europejską z kulturą oraz wiarą muzułmańską, której Ali sam jest wyznawcą. Album powstał zatem już w zupełnie innej perspektywie i otoczeniu niż poprzedni longplay rapera z Minneapolis. Nie jest jednak pozbawiony gościnnych zwrotek innych raperów. A w gronie zaproszonych na „Love & Service” znaleźli się Roc Marciano, Aesop Rock, Quelle Chris oraz Casual. Premierę nowego albumu Brothera Ali zaplanowano na 26 kwietnia, w preorder wydawnictwa „Love & Service” znaleźć możecie na www.brotheralistore.com.

Brother Ali - Love & Service - okładka albumu

Brother Ali – Love & Service

 1. Chapter One (feat. Rakaya Esime Fetuga)
 2. Ottomans
 3. Awaken
 4. The Collapse
 5. Manik (feat. Casual and Aesop Rock
 6. Nom De Plume
 7. Cadillac
 8. Gauntlet (feat. Roc Marciano)
 9. Howlin’ Wolf
 10. Ghosts (feat. Quelle Chris)
 11. Love & Service
 12. Worthy
 13. Inside

(Fot. główna – źródło: facebook.com/brotherali/photos_by)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: