Common i Pete Rock zapowiadają „The Auditorium Vol. 1”

Opublikowano: 27/06/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Common i Pete Rock puścili kolejny singiel zwiastujący wspólnie nagrany album. Najnowszą zapowiedzią mającego już wkrótce ukazać się „The Auditorium Vol. 1” jest utwór „All Kind Of Ideas” – zobrazowany teledyskiem, w którym gościnnie pojawia się Black Thought z The Roots.

„The Auditorium Vol. 1”, album, który w duecie nagrali Common i Pete Rock ukaże się już za niewiele ponad dwa tygodnie. Dzisiaj z kolei otrzymaliśmy trzeci, po „Wise Up” i „Dreamin'”, singiel zwiastujący nadchodzące wydawnictwo. Równie udany, co poprzedni, utwór pt. „All Kind Of Ideas”. Wyjątkowy i różniący się od wcześniejszych natomiast tym, że za mikrofonem udziela się także Soul Brother. Swoją zwrotką otwierający „All Kind Of Ideas”, a wchodzący zaraz po cutach z Rakima. Spotkało się to także z ogromnym entuzjazmem samego Commona, który zwrotkę Pete Rocka skomentował tymi słowami.

„My, MC, mamy tendencję do nadmiernego rapowania na niektórych beatach i zawsze wyznawałem taką filozofię, że producent/MC radzi sobie lepiej ze swoimi beatami. Nie każdy producent, ale wybrani. Pete Rock jest jednym z nich. Wierzę, że jest na tej Górze Rushmore producentów/raperów. Inni dla mnie na tym poziomie to Q-Tip, Large Professor, Jay Dilla i Kanye. (…) Jest to radość i błogosławieństwo, że Pete dograł się na nasz nowy singiel „ALL KIND OF IDEAS”, który jest już wszędzie dostępny. Sprawdźcie więc tą werbalną wyprawę”.

– Common

Zastanawiającym jest jedynie, że Pete Rock tworząc beat do tego utworu, po raz kolejny przy pracy nad „The Auditorium Vol. 1”, sięgnął po znany sampel. W tym przypadku jest to zbyt często wykorzystany już wcześniej fragment z „Last Night Changed It All (I Really Had a Ball)” Esther Williams. Czuć jednak w tym pewien zamysł. Zwłaszcza, że Common i Pete Rock już wcześniej zdradzili, że podejmując wspólnie prace nad albumem, zamierzali tym samym odnieść się do swoich korzeni. A jak o współpracy z legendarnym producentem wypowiada się sam Common?

„Pete Rock jest jednym z najwspanialszych twórców nie tylko w historii hip-hopu, ale i muzyki, jakich kiedykolwiek widziałem. Praca nad płytą z nim była moim marzeniem. Kiedy już się spotkaliśmy i mogłem obcować z jego nagraniami, z jego MPC, poczułem ducha tego, co zawsze kochałem w hip-hopie i muzyce soul i co sprawiło, że chciałem być częścią tej formy sztuki. Jego bity, jego produkcja, jego skrecze zabrały mnie do miejsca, w którym mogłem być po prostu MC. Czułem się jak w domu”.

– Common

„The Auditorium Vol. 1” ukaże się 12 lipca, a więcej o albumie, pod którym wspólnie podpisują się Common i Pete Rock dowiecie się w tym miejscu.

(Fot. główna – kadr z video „All Kind Of Ideas”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: