Emil Blef wraca z albumem „Prawidłowości”

Opublikowano: 01/11/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Emil Blef wraca na scenę mając ze sobą „Prawidłowości”. Nowy, solowy album stanowiący następcę „Przesunięć” sprzed kilku lat. Poznaliśmy już cztery single zwiastujące to wydawnictwo, a słuchacze zyskali szansę otrzymania płyty przedpremierowo. W wyjątkowy sposób i od samego Autora.

Emil Blef w 2019 roku zaprezentował „Przesunięcia”. Drugi, zaledwie, solowy album. Wydany aż jedenaście lat po solowym debiucie „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają… billing”. Teraz współtwórca Flexxipu wraca z trzecim projektem sygnowanym jedynie swoją ksywą. Zrealizowanym natomiast do spółki z badxxample. Produkcyjnym duetem tworzonym przez dobrze wszystkim znanego producenta Bartka „Szoguna” Pietrzaka i Bartosza Tkacza, także odpowiadającego za produkcję oraz za partie dograne na saksofonie. A proponującym na albumie „Prawidłowości” brzmienie z pogranicza alternatywnego rapu i elektroniki. Zarazem wyłamujące się definicjom i gatunkom. I wraz z poruszającymi tekstami E. Blefa mającym jeden cel: „przejąć całkowicie uwagę słuchacza”.

„Prawidłowości” w wykonaniu Emila Blefa i badxxample to trzynaście utworów, które swoją obecnością wzbogacili także wyjątkowi goście. W gronie zaproszonych na płytę znaleźli się bowiem Ten Typ Mes, Rau Performance, Miły ATZ, duet Wczasy i DJ Chederac. Sam E. Blef nadchodząc album opisuje poniższymi słowami. Charakterystykę swoich „Prawidłowości” rozpoczynając jednak od pytań: „Jak się czujesz? Kiedy ostatnio Cię ktoś o to zapytał? A siebie samego, kiedy?”

„Umiejętność dostrzegania siebie i identyfikowanie własnych potrzeb są dla mnie nowością i game changer’em.
PRAWIDŁOWOŚCI są przebudzeniem (Utwory Twarz i Droga).
Jestem Tatą i to mój filar w rzeczywistości. Lubię tworzyć i odkrywać. Jestem partnerem. Dbanie o bliskich mnie definiuje. To kluczowe potrzeby, ale po raz pierwszy poczułem nieznane emocje (Zwiększaj dawkę) – źródło nowych potrzeb.
Najpierw trzeba złapać dystans (Singiel Byłem Tam), aby przetrawić przeszłość i czynniki, które mnie ulepiły (Hokej, Ktoś chce mnie zabić i Skąd z ATZ’em).
Dogłębne zrozumienie relacji (Kołobrzeg, VR) prowadzi do odpuszczenia sobie błędów (Idę z Tobą, Butelki), aby otworzyć się na nowe (Krzyk).
Odrodzić się i wstać trzeba samemu (Szepty).”

„Album ten tworzyłem „po godzinach”, łącząc studio z codziennymi obowiązkami, ale zawsze czułem, że warto, bo proces twórczy jest dla mnie niezwykłym i głębokim przeżyciem. ​
Posłuchaj mojej opowieści o powrocie do PRAWIDŁOWOŚCI – płyty wymykającej się definicjom i gatunkom, ale biorącej z muzyki to, co najlepsze. ​
PRAWIDŁOWOŚCI będę odkrywać stopniowo, ale będzie mi miło, jeśli skorzystasz z możliwości, aby poznać album już teraz”.

– Emil Blef

Emil Blef zaprezentował już cztery single zwiastujące „Prawidłowości”. Kolejno było to poparte wizualizacjami utwory: „Byłem tam”, „Szepty”, „Krzyk” oraz „Ktoś chce mnie zabić”. Z czego pierwszy z nich ukazał się już pięć miesięcy temu, a ostatni przed kilkoma dniami. Sama data premiery płyty „Prawidłowości” nie jest jeszcze znana. Jednak jak już powyżej zdradza sam E. Blef, słuchacze mają możliwość przedpremierowego zyskania dostępu do albumu. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiedzieć możecie się z informacji zawartych na stronie nowyblef.pl, na której znajdziecie także kilka ciekawostek na temat zaprezentowanych już singli.

Okładka albumu "Prawidłowości", który wspólnie nagrali Emil Blef i badxxample.

Emil Blef – Prawidłowości

 1. Byłem tam
 2. Butelki
 3. Ktoś chce mnie zabić
 4. Krzyk (feat. Rau Performance)
 5. Skąd (feat. Miły ATZ skrecze: DJ Chederac)
 6. Wczasy w Kołobrzegu (feat. Wczasy)
 7. Szepty
 8. Jazda
 9. Hokej
 10. Zwiększaj dawkę (feat. Ten Typ Mes)
 11. Zrywam twarz (saksofon: Bartosz Tkacz)
 12. Idę z Tobą
 13. VR

(Fot. główna – kadr z video „KO”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: