Mada i Misza nowy singiel puszczają z datą „21XI”

Opublikowano: 21/11/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Na zewnątrz zimno i deszcz, śnieg pada, a Mada i Misza puszczają kolejną zapowiedź, że wkrótce nadejdzie „Ciśnienie Umiarkowane”. Data publikacji trzeciego singla zwiastującego zbliżający się album również nie jest przypadkowa. Przypada bowiem na dzień urodzin rapera ze składu WCK.

Mada i Misza, producent wcześniej znany także jako raper Miły ATZ datę premiery singla „21XI” z pewnością mieli już zaplanowaną od dłuższego czasu. Ten osobisty, a tym samym najbardziej poważny, spośród dotychczas zaprezentowanych, numer wraz z teledyskiem od 2many.tv ukazał się bowiem w dzień urodzin Mady. Przy okazji natomiast Adam i Miłosz puszczając singlowe, hipnotyzujące swoim boombapowym beatem „21XI”, z refrenem ’zimno, kurwa, deszcz, śnieg pada” idealnie wkomponowują się także w pogodową aurę, która właśnie nastała. Wyczucie czasu Mada i Misza mają zatem mistrzowskie. Jak i kolejny numer z „Ciśnienia Umiarkowanego”, który scratchami dodatkowo okrasił DJ Lem.

„21XI” swoim refrenem nawiązuje, rzecz jasna, do doskonale kojarzonych przez większość wersów Borixona z „Wkurwionych Bitów” DJ’a 600V, a konkretnie numeru „Mój rap, mój hajs”. Chociaż, pamiętamy, że dokładnie tych samych linijek, tytułując numer na swoim solowym albumie, użył także inny reprezentant składu WCK. Nawiązań oraz follow-up’ów do polskiego rapu w premierowym utworze Mady i Misza znajdziemy jednak sporo więcej. Kończąc, „21XI” to kolejna bardzo udana zapowiedź „Ciśnienia Umiarkowanego”, którego szczegóły przybliżyliśmy Wam w tym miejscu, a którego ostatnie sztuki wydania fizycznego znajdziecie pod adresem: www.wck47.com.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: