Netflix zrealizował kolejny hip-hopowy dokument

Opublikowano: 02/04/2020
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Ilość dokumentalnych produkcji o tematyce hip-hopu jaką obecnie w ofercie posiada Netflix powinna spokojnie pozwolić Wam przetrwać okres panującej kwarantanny. Znajdziemy tam chociażby rewelacyjne „Hip Hop Evolution”, „Rapture” czy „Deftians Ones”. Już wkrótce natomiast, do i tak obszernej kolekcji, dołączyć ma kolejny długometrażowy dokument „LA Orignals”.

Sam tytuł zbliżającej się produkcji zdradza nam, że twórcy dokumentu, za pośrednictwem swojego dzieła, zabiorą nas do Los Angeles. Twórcami tymi, i jednocześnie głównymi bohaterami „LA Orginals” są amerykanie meksykańskiego pochodzenia Estevan Oriol i Mark Machado lepiej kojarzony jako Mister Cartoon.

Estevan Orio jest ultra znanym fotografem i reżyserem klipów. Obiektyw aparatu wymierzył łącznie w całą plejadę gwiazd, wymieńmy chociażby Cypress Hill, The Fugges, Beastie Boys, Limp Bizkit, Eminema, Denisa Hoopera, Roberta De Niro, Kim Kardashian czy Kendricka Lamara, a Snoop Dogg uważa, że „If you ain’t get shot by Estevan, you got a weak photographer.” Jeśli chodzi o klipy, to sporą liczbę tych wyreżyserowanych przez Estevana z pewnością widzieliście. „Dr Greenthumb”, Cypress’ów, „Shit On You” D12, „Hold You Down” Alchemista czy „Down” Blink 182 to pierwsze z brzegu teledyski autorstwa Oriola. A jest ich cała masa.

Mister Cartoon to, posiadający status niemalże legendy, tatuator i writer działający w Mieście Aniołów, rzecz jasna. Snoop Doog jest zdania, że „If you ain’t get tatted by Cartoon, you ain’t got no tats”, i sam oczywiście kilkoma może się pochwalić. Tak jak i np. Method Man, Xzibit, Travis Barker, Dr. Dre, 50 Cent, Dany Trejo i Justin Timberlake. Nasz bohater wydziarał nawet Lewisa Hamiltona i Beyoncé. Warto przy tym przypomnieć, że Mr. Cartoon jest także autorem kultowego loga Cypress Hill oraz wytwórni Shady Records. Samego pana Machado mogliście natomiast przyuważyć w klipach do „Stan” Eminema czy „Criminal Set” Xzibita.

Estevan Oriol i Mister Cartoon postaciami są więc sporego kalibru. A żyjąc w mieście tak barwnym jak Los Angeles, bohaterami dokumentu, wręcz idealnymi. Zwłaszcza, że ci dwaj, przemierzający słoneczne ulice LA, Chicanos znają się od dawna. Wspólnie w 1995 roku założyli odzieżową markę Joker Brand Clothing. Być może ktoś z was w ciuchach od Oriola i Cartoona sam śmigał, a większość z Was z pewnością widziała je w klipach B-Reala i innych załogantów ekipy Soul Assasins, z którym to główni bohaterowie „LA Originals” związani są od samego początku. Bohaterami drugoplanowymi są natomiast ulice Los Angeles oraz Hip Hop, z którymi Estevan Oriol i Mister Cartoon są nierozłącznie związani.

Premiera „LA Originals” już 10-go kwietnia na platformie Netflix. Poniżej sprawdzić możecie trailer tej produkcji, która w Polsce ukaże się pod tytułem „Ekscentrycy w LA”.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: