Skórysyn i PAPA wysyłają nam „Jesienny liścik”

Opublikowano: 07/03/2024
Autor: Bartłomiej Kmieciak
Zdjecie newsa

„Pajęczyna Skórysyna” doczekała się pierwszego klipu. Powstał on do numeru „Jesienny liścik”, w którym, na bicie Skórysyna, zarapował PAPA. Klip, autorstwa Piotra Kopernoka i Tomasza Gada, jest niemniej alternatywny, co sam utwór.

Upleciona „Pajęczyna Skórysyna” wisi w pełnej rozpiętości już niemalże od dwóch tygodni. Wisi i spokojnie łapie kolejnych słuchaczy, ich opinie i recenzje mediów muzycznych. Wszyscy zgadzają się w jednym – jest to album nieoczywisty. Trudno go sklasyfikować i wrzucić w jakąś szufladę. Jest dziwny, ale swoją dziwnością ciekawi i sprawia, że chce się go poznać od początku do końca.

Nie dziwi więc, że podobne odczucia budzi pierwszy klip, promujący „Pajęczynę Skórysyna”. Obrazek nakręcony został do utworu „Jesienny liścik”, w którym zarapował PAPA. Już na etapie rapu jest niestandardowo i alternatywnie. PAPA część wersów śpiewa, część rapuje. Wersów, które są nieoczywiste, gęsto zrymowane i zdecydowanie wymagają dokładnego wsłuchania się w nie. Abstrakcyjny, utrzymany w konwencji starego, teatralnego spektaklu klip, idealnie komponuje się z kawałkiem. I tu ukłony należą się Piotrowi Kopernokowi oraz Tomaszowi Gadowi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: