To PWS, przysłuchaj się tym pacjentom

Opublikowano: 4 dni temu
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Intro otwierające „PDG Rapertuar” na pamięć zna każdy słuchacz poznańskiego rapu, a słynny nielegal PWS z pewnością kojarzony jest przez większość fanów polskiego rapu. Teraz, z okazji jubileuszowego wydania reedycji albumu Projektu Własny Styl, ukazał się klip do tego numeru, w którym na bicie Miksera nie rapują Szpaaq i Shellerini, a pozostali reprezentanci PDG Kartel.

„Intro” od którego rozpoczyna się „PDG Rapertuar” wielu słuchaczy uważa za jeden z bardziej udanych wstępów na polskich, rapowych płytach. Wyprodukowany przez Miksera numer przykuwa uwagę już od pierwszych taktów, gdy energiczny i porządnie uderzający bit dopiero się rozkręca, a my słyszymy kultowe „daj głośniej”. Potem kolejno wchodzą, z krótkimi, mocnymi zwrotkami reprezentanci PDG Kartel wyjaśniający, co znaczy Projekt Własny Styl, czyli już „Wiesz, że będzie ostro, brutalnie, wulgarnie / we własnym stylu, synu, profesjonalnie”. Szpaaq i Shellerini pierwszy numer ze swojej płyty oddali bowiem do nagrania kolegom z ekipy. Kolejną wchodzą więc RY23 na refrenie, Rafi, Kaczor, donGURALesko i Qlop. Po przesłuchaniu tego „Intro” nie sposób nie sprawdzić całego „PDG Rapertuaru”, teraz ponownie dostępnego w wersji fizycznej na vulgarus.pl.

Z okazji dwudziestolecia albumu „PDG Rapertuar” słynne „Intro” zaprezentowano ze świeżo nakręconym klipem, w którym pojawiają się wszyscy autorzy numeru. Autorem zdjęć do tego video jest Mateo, edycją zajął się natomiast Szerszeń. Kilka dni wcześniej Projekt Własny Styl wypuścił także one shot do kawałka „Wersja Klassik”.

(Fot. główna – kadr z video „Intro”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: