Wybieramy najciekawsze letnie rapowe festiwale i koncerty

Opublikowano: 13/06/2023
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Dobrze, czas letnich festiwali i koncertów nastał. Rapowe, kilkudniowe wydarzenia, te większe, jak i te mniejsze, wystartują już wkrótce, i odbywać będą się praktycznie w każdy weekend w różnych częściach kraju. Postanowiliśmy zatem przejrzeć tegoroczne, festiwalowe i koncertowe kalendarium, względem rapu rzecz jasna, by wybrać dla Was te najciekawsze. No to jazda! Na festiwale i koncerty!

Amfiteatr Hip Hop Festiwal – 24.06.2023

Amfiteatr Hip Hop Festiwal - Gorzów Wlkp. - 24.06.2023

Festiwalowo-koncertowy wakacyjny maraton rozpocząć możemy już w tym miesiącu. I to bardzo mocno! 24 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się bowiem jednodniowy Amfiteatr Hip Hop Festiwal, którego line-up zapełniła obecna czołówka mainstreamu. Na scenie gorzowskiego Amfiteatru zagrają zatem, m.in. OKI, Malik Montana, Białas, Żabson, Kukon, Otsochodzi, Young Multi, Kabe i Miszel, a całość poprowadzi Yurkosky.

Bilety na Amfiteatr Hip Hop Festiwal | 24.06 Gorzów Wlkp znajdziecie w serwisie AleBilet.

Gądecz Hip Hop Festival – 24.06.2023

Gądecz Hip Hop Festival - 24.06.2023

Słuchacze zorientowani na rapowe brzmienie w bardziej klasycznym wydaniu swoje festiwalowe eskapady rozpocząć mogą natomiast w pobliżu Bydgoszczy. Od Gądecz Hip Hop Festival, którego termin również przypada na dzień 24 czerwca. W ostatnią sobotę czerwca w mieścinie w województwie kujawsko-pomorskim koncerty zagrają, m.in. O.S.T.R., Gibbs, Polska Wersja, Słoń i Paluch.

Bilety na Gądecz Hip Hop Festival znajdziecie w serwisie AleBilet.

SUMMERAP – 02.07.2023

SUMMERAP-SOPOT-plakat

Tropem rapowych koncertów i festiwali z Amfiteatru przenieść możemy się od razu do Opery. Dokładnie sopockiej Opery Leśnej, gdzie w kolejny weekend, czyli 2 lipca, mieć będzie miejsce bardzo ciekawy, jednodniowy festiwal SUMMERAP. Będzie to pierwsza odsłona letni cyklu koncertów z legendami polskiego rapu – SUMMERAP / Oldschool Edition. Organizatorzy wydarzenia te opisują jako 'powrót do korzeni autentycznego streetowego brzmienia z letnim vibem’. Najważniejszy jest jednak skład grających na SUMMERAP. A ten robi wrażenie. W Sopocie bowiem wystąpią, i to z przekrojowym repertuarem, O.S.T.R., MOLESTA EWENEMENT, FOKUS x RAHIM oraz TEDE.

Bilety na SUMMERAP – O.S.T.R. / MOLESTA / FOKUS x RAHIM / TEDE / SOPOT / 02.07.2023 znajdziecie w serwisie AleBilet.

Rap Stacja Festiwal 2023 – 05-09.07.2023

Rap Stacja Festiwal 2023 - 05-09.07.2023 - Sława

Tak rozgrzani wybrać możemy się na pierwszy z 'dużych’ rapowych festiwali. I od razu jeden z największych. To oczywiście cieszący się olbrzymią popularnością Rap Stacja Festiwal, który w miejscowości Sława w województwie lubuskim rozpocznie się oficjalnie w środę 5 lipca i potrwa do niedzieli 8 lipca. Na tegorocznej edycji na festiwalowiczów czekać będzie pięć scen, koncerty największych gwiazd gatunku, freestyle, graffiti, breakdance, basket, wake, rolki, deski, rowery i wiele innych atrakcji. A co najbardziej istotne. Większość liczących się obecnie twórców na rapowej scenie. Ciężko wymienić wszystkich, których koncerty zaplanowano podczas Rap Stacja Festiwal 2023. Wiele prościej wymienić będzie tych nieobecnych. Spróbujmy jednak. Mata, OKI, Kuban, Paluch, Szpaku, Jan-Rapowanie, Malik Montana, Sloń, Kukon, Białas, Sarius. Kaz Bałagane, Paktofonika, Grammatik, Liroy, Peja, Killaz Group, Molesta Ewenement, Wzgórzy Ya-Pa 3, TEDE, O.S.T.R., WSRH, JWP/BC, Hemp Gru, Abradad i Przyjaciele, DJ Decks Mixtape + Goście, Mielzky, Miły ATZ, Dwa Sławy. I wielu, wielu innych. A na dokładkę dołóżmy jeszcze Dope D.O.D. oraz ONYX.

Bilety na Rap Stacja Festiwal 2023 znajdziecie w serwisie AleBilet.

Lech Polish Hip-Hop Festival – 06-08.07.2023

Lech Polish Hip-Hop Festival 2023 - plakat

Jeśli natomiast do miejscowości Sława w zachodniej Polsce jest dla Was zbyt daleko to w samym czasie, ale w Płocku odbędzie się drugi największy rapowy festiwal, Lech Polish Hip-Hop Festival. Dodatkowo tym roku po raz pierwszy łączący się z Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Już na początku trwania festiwalu dla Uczestników przygotowano więc ogromną atrakcję – Galę wręczania nagród dla najlepszych twórców minionego roku! A kto zagra koncerty podczas Lech Polish Hip-Hop Festival? Ponownie będzie ciężko, ale spróbujemy wymienić wszystkich zaproszonych. Pezet, Malik Montana, Kabe, Oki, Kukon, Molesta Ewenement, Gedz, Kaz Bałagane, Paluch, Słoń, Jan-Rapowanie, Otsochodzi, Paktofonika, Guzior, Kacperczyk, Szpaku, Chivas, Avi, Kinny Zimmer, Smolasty, Sentino, Schwesta Ewa, Polska Wersja, White Widow, Vkie, O.S.T.R., Yung Adisz, JWP/BC, Jetlagz, Gruby Mielzky, Kizo, Reto, donGURALesko, Ćpaj Stajl, Wzgórze Ya-Pa 3, Peja, TEDE, Miszel, Qumpel, Young Igi, Filipek, Zeamsone, Sarius, Liroy, Kronkel Don, Dziarma, Belmondawg, Hałastra, HVNCWOTY, Córy, WCK, Floral Bugs, Sokół feat. Pono, Szczyl, Kukon Ogrody Show, Rap Stage Tour. Tak to wygląda. A rozpocznie się 6 lipca w Płocku.

Bilety na Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards Płock 2023 znajdziecie w serwisie AleBilet.

Mazury Hip Hop Festiwal 2023 – 13-15.07.2023

Mazury Hip Hop Festiwal 2023 - 13-16.07.2023

Kolejny weekend i następny 'duży’ rapowy festiwal w innym regionie w kraju. Tym razem na Mazurach. A zatem kultowe niemalże już, odbywające się w Giżycku wydarzenie Mazury Hip Hop Festiwal 2023. W tym roku zaplanowane w dniach od 13 do 16 lipca. W słynnej, przez lata goszczącej praktycznie wszystkich polskich raperów Twierdzy Boyen na tegorocznej edycji wystąpią natomiast, podobnie jak na wyżej wymienionych festiwalach, najpopularniejsi raperzy ostatnich miesięcy. Nie może zabraknąć zatem koncertów, które zagrają, m.in. Bedoes, Kuban, Żabson, Kukon, Malik Montana, Reto, Otsochodzi, Avi, Słoń, Szpaku, Kaz Bałagane i Gibbs.

Bilety na Mazury Hip Hop Festiwal 2023 w serwisie AleBilet.

Sun Festival 2023 – 28-31.07.2023

Sun Festival 2023 - 28-31.07.2023 - Kołobrzeg

Z koncertu, na koncert, rapował na jednym ze swoich mixtape’ów donGURALesko. A w lipcu 2023 z festiwalu na festiwal, gdzie koncertów jest cała masa. Z malowniczych Mazur udajemy się z kolei wprost nad morze, a tam dokładną lokalizację niech stanowi Nadmorski Park Kultury w Kołobrzegu. Celem jest natomiast Sun Festival. Kolejny z 'wielkiej trójki’ letnich rapowych festiwali. Przez Organizatorów określany z kolei jako 'najgorętszy hip-hopowy festiwal w Polsce’. I ponownie, tym razem w nadmorskiej scenerii, spotkać możemy czołówkę rapowej sceny. Koncerty na Sun Festival 2023 zagrają bowiem dla Was 2115, Belmondawg, Gibbs x Dopehouse, Guzior, Jan-Rapowanie, JWP/BC, Kabe x Miszel, Kizo, Kronkel Dom, Kuban, Kukon, Malik Montana Miły ATZ, Molesta Ewenement, Mr PolskaOki, O.S.T.R., Otsochodzi, Qmple, Paluch, Pezet, Polska Wersja, PRO8L3M, ReTo, Sobel, Sokół feat. Pono, Słoń, Smolaty, Tede x Borixon oraz Young Igi.

Bilety na Sun Festival 2023 znajdziecie w serwisie AleBilet.

SBM FFestival 2023 – 23-27.08.2023

SBM FFestival 2023 - 23-27.08.2023

Pod koniec tegorocznych wakacji czeka nas jeszcze jeden kilkudniowy, rapowy festiwal. Chociaż skierowany do określonej już grupy słuchaczy. W tym przypadku fanów twórczości załogantów SBM Label. Na warszawskim Lotnisku Bemowo w dniach od 23 do 27 sierpnia odbywać będzie się SBM FFestival 2023. Line-up tego wydarzenia w zaskoczenie zatem nie wprawia. Nie zmienia jednak faktu, że przykuwa uwagę ksywami twórców, którzy na SBM FFestival 2023 zagrają swoje koncerty. Wspomnieć wystarczy, że będą to, m.in. ekipa znana z Hotel Maffija, a także Mata, Solar & Białas, Guzior, Sobel, Kukon, Kinny Zimmer, Fukaj, Beteo, Chivas, Kabe x Miszel, Lanek i wielu innych. Na marginesie warto dodać również, że Dyrektorem Artystycznym SBM FFestival 2023 jest… Młody Matczak. W ramach pełnionej funkcji ustalający line-up i atrakcje pierwszego dnia festiwalu.

Bilety na SBM FFestival 2023 znajdziecie w serwisie AleBilet.

Hip Hop Festival Poznań 2023 – 26.08.2023

Hip Hop Festival Poznań 2023 - 26.08.2023

Wakacyjne, festiwalowo-koncertowe wojaże na rapie zakończyć możemy natomiast w stolicy Wielkopolski. Na ostatnią sobotę sierpnia zaplanowano w tym mieście Hip Hop Festival Poznań 2023. Szóstą już edycję poznańskiego, odbywającego się w pobliżu jeziora maltańskiego jednodniowego festiwalu z przedstawicielami maintreamu w rolach głównych. Line-up przypadającego na 28 sierpnia wydarzenia nie został jeszcze w pełni zaprezentowany. Wiemy już jednak, że w Poznaniu swoje koncerty zagrają już na pewno Oki, Zeamsone, Chivas, Steelyone & Kool Kid Dre oraz Gibbs. A to zaledwie połowa z grona twórców zaproszonych na Hip Hop Festival Poznań 2023.

Bilety na Hip Hop Festival Poznań 2023 znajdziecie w serwisie AleBilet.

(Artykuł sponsorowany)

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: