Emil Blef nagrał nowy album – premiera wkrótce!

Opublikowano: 26/02/2019
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Jedenaście lat temu Emil Blef wypuścił swój pierwszy solowy krążek, materiał zatytułowany „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają…Billing”, który śmiało można określić jako jeden z najbardziej niedocenionych albumów polskiego rapu. W 2019 roku współtwórca duetu Flexxip powraca na scenę z nowym wydawnictwem, a także z reedycją swojego solowego debiutu.

Pierwszym zwiastunem konceptualnej płyty zatytułowanej „Przesunięcia” jest singiel pt. „Coney Island”. Tytuł pierwszego utworu z nowego albumu Blefa jaki dany jest nam poznać wytłumaczony został w oficjalnym opisie singla: „Coney Island, kiczowate wesołe miasteczko jako symbol beztroski i Manhattan, podporządkowany rygorowi pościgu za stawianymi celami. Zderzenie obu tych światów odzwierciedla poszukiwania równowagi tak trudnej do osiągnięcia w dzisiejszej rzeczywistości. Z tych poszukiwań Emil rozlicza się w trakcie całego albumu, a z pomocą przychodzi mu Andrzej „Fonai” Pieszak, który odpowiada za produkcję wszystkich utworów na płycie”.

Tytułowe przesunięcia to metafora wypadnięcia z prostego toru dającego komfort, na rzecz sytuacji nieprzewidzianych i nieplanowanych, a mających daleko posunięte konsekwencje. Z perspektywy dojrzałego mężczyzny, ojca czwórki dzieci, Emil opowiada o poszukiwaniu niezbędnego w życiu balansu, walce z depresją, rodzicielstwie, którego rolą jest przeprowadzenie dzieci przez pierwszy etap życia. Do tego intymnego świata rapera wciągają nowoczesne, bujające podkłady – mieszanka trapu, house’u, groove’wego hip-hopu, synth popu i elektroniki stworzone przez multiinstrumentalistę Andrzeja „Fonai” Pieszaka (znany ze współpracy z m.in. Natalią Nykiel, Mesem czy Kingą Miśkiewicz). Premiera krążka zapowiedziana jest na 29.03.2019 roku.

Emil-Blef-Przesunięcia-okładka

Emil Blef – Przesunięcia

„Rapuje o tytułowych Przesunięciach, czyli o zaskakujących, nieprzewidzianych sytuacjach w życiu, które zaburzają stabilność, a do której powrót na moim etapie życia jest niezbędny” – Emil Blef

Od dziś na stronie www.sklep.alkopoligamia.com możecie zamówić „Przesunięcia”,  a także reedycje kultowej w wielu kręgach płyty „Mam taką twarz, że ludzie mi ufaja…Billing”, którą Emil Blef debiutował jako solowy artysta.

A jeśli ktoś Pana Blefa i współtworzonego przez niego Flexxipu nie kojarzy to spieszymy z wyjaśnieniem:
Emil „Blef” Wiśniewski – znany jako raper oraz członek popularnego zespołu Flexxip tworzonego wraz z Piotrem Szmidtem vel Ten Typ Mes, z którym wydał w 2003 album długogrający „Fach”. W 2008 r. wydał solowy album „Mam taką twarz, że ludzie mi ufają… Billing”. Obecnie jest częścią projektu muzycznego wydawnictwa Alkopoligamia.com „Albo Inaczej”, w ramach którego koncertuje z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Andrzej Dąbrowski, Justyna Święs, Eldo czy Ralph Kaminski.

Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: