Kendrick Lamar zaprezentował premierowy singiel

Opublikowano: 09/05/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Nie spodziewajcie się, że pojawi się dzisiaj ważniejszy singiel niż ten! Kendrick Lamar zaprezentował swój pierwszy od czterech lat utwór i wszystkie inne tematy schodzą na bok. Jest to zobrazowany zaskakującym teledyskiem numer „The Heart Part 5” stanowiący zarazem pierwszą odsłonę najnowszego dzieła Kung-Fu Kenny’ego, czyli „Mr. Morale & The Big Steppers”, które trafi do nas już w ten piątek!

Kendrick Lamar, każdorazowo, przed wypuszczeniem solowego albumu prezentował słuchaczom „The Heart”, czyli utwory składające się na najdłuższą serię prowadzoną przez króla rapu z Compton. Nie inaczej jest w przypadku „Mr. Morale & The Big Steppers”, piątego i zarazem ostatniego albumu K. Dota, za którego wydanie odpowiada Top Dawg Entertainment. Na pięć dni przed premierą, najprawdopodobniej podwójnego wydawnictwa, w sieci pojawiło się więc „The Heart Part 5”.

„The Heart Part 5” stanowi pierwszą zapowiedź albumu „Mr. Morale & The Big Steppers”, którego premierę zaplanowano na 13 maja. Warstwę muzyczną utworu oparto na samplu z pochodzącej z 1976 roku piosenki „I Want You” autorstwa Marvina Gaye’a. Za brzmienie piątej odsłony „The Heart” odpowiada natomiast Beach Noise, producenckie trio złożone z Matta Schaeffera, Johnny’ego Kosicha, i Jake’a Kosicha wspomagane przez instrumentalistów: Kyle’a Millera oraz Bekona. A sam Kendrick Lamar? Naturalnie, ponownie wnosi się na wyżyny swojego rapowo-liryczno-poetyckiego geniuszu.

Kendrick Lamar, w przypadku „The Heart Part 5” zaskakuje również teledyskiem. Reżyserem jest sam K. Dot, działający w tym zakresie w duecie z Dave’em Free. Panowie w dwójkę założyli również firmę pgLang, o tym fakcie jednak więcej dowiecie się w tym miejscu. Czym natomiast zaskakuje klip do „The Heart Part 5”? Technologią deepfake. A konkretnie, obliczami ważnych dla afroamerykańskiej kultury postaci, w które przemienia się twarz Kendricka. Wykorzystując ten patent Lamar zamienia się w OJ Simpsona, Willla Smitha, Jussie Smolletta, Kanye’ego Westa, Koby’ego Brayanta oraz Nipsey’a Hussle. Oczywiście, wykorzystany deepfake nie oddziaływałby na odbiorcę „The Heart Part 5 tak skutecznie, gdyby nie słowa samego Kendricka Lamara. Warto również dodać, że za wykorzystanie technologii deepfake odpowiada Deep Voodoo, czyli nikt inny jak Matt Stone i Trey Parker – twórcy kultowego South Parku.

„Mr. Morale & The Big Steppers” do słuchaczy na całym świecie trafi w piątek 13 maja. Będzie to pierwszy od pięciu lat, jakże wyczekiwany, album Kendricka Lamara. Wszystkie, dotąd ujawnione informacje o tym wydawnictwie, znajdziecie sprawdzając nasze wcześniejsze artykuły na temat następcy nagrodzonej Pulitzerem płyty „DAMN.”.

Kendrick Lamar wróci wkrótce
Kendrick Lamar zapowiedział ostatni album dla TDE
Kendrick Lamar w 2022 wyda nowy album, to już raczej pewne
Kendrick Lamar ujawnił datę premiery nowego albumu
„Mr. Morale & The Big Steppers” to album podwójny?
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: