Respect For Tape nie wraca, bo nigdy nie odszedł

Opublikowano: 13/10/2022
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Kojarzycie wywodzące się z Boot Camp Click trio Originoo Gunn Clappaz? Tak? A pamiętacie drugi numer z ich debiutanckiego albumu „Da Storm”? Już rozumiecie? To wszystko było tylko ciszą przed burzą! „Respect For Tape” już niebawem pojawi się w Twoim odtwarzaczu!

„Respect For Tape” wspieramy od momentu, w którym dostrzec można było pierwsze, tajemnicze zapowiedzi tego projektu. Projektu, którego pomysłodawcą jest Grędziu, a stanowiącego owoc kolekcjonerskiej pasji i miłości do hiphopowej kultury. Pierwszy, zwiastujący „Respect For Tape”, singiel „…na kasetach” zaprezentowano przed rokiem. W nagraniu tego numeru udział wzięli Ero, Felipe i Obywatel MC. W kolejnym singlowym zwiastunie wydawnictwa „Respect For Tape” pojawili się natomiast Nullo, L.U.C. oraz Pih. Następnie ukazał się „Walkman” z udziałem Sensiego, Spinache’a i Proceenta. Następne dwa single zwiastujące „Respect For Tape” ukazały się już w tym roku. Na początek poszły „Tejpy” nagrane przez skład Ruby Szpek, a po kilku miesiącach zaprezentowano utwór tytułowy z płyty „Respect For Tape”, za którym stoją Rafi, Osak i Numer Raz.

„Projekt Respect For Tape to hołd oddany kasecie magnetofonowej – nośnikowi przechowującemu nie tylko wyjątkową muzykę, ale również piękne wspomnienia. Ktoś pomyślałby, że to jedynie kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej. Dzięki kasecie upływ lat jest jedynie pozorny – wraz z wciśnięciem przycisku PLAY, słuchacz może przenieść się w dowolną czasoprzestrzeń przy dźwiękach głębokiego basu i rytmicznych werbli”.

Preorder albumu „Respect For Tape” wystartował z kolei przed dwoma dniami. Wówczas też ujawniono pełny skład raperów, producentów i DJ-ów zaangażowanych w ten projekt. I warto się w tym miejscu na chwilę zatrzymać. Grędziu bowiem, oprócz wyżej wymienionych twórców, do nagrania numerów na „Respect For Tape” zaangażował oldschoolowe składy i pionierów rapu. Obecnie niestety zapomnianych. Pojawia się zatem Echo. Tak, to ta ekipa od „Długopisów” i 'featów’ od Eisa, Eldo czy Pezeta. Jest i Dziker, obecny był jż na kultowej „Wspólnej Scenie”, a następnie, wraz z Haemem współtworzący Ideo. Zaproszenie przyjęła także Familia HP, Koligacja GieKa czy też Emil Blef i Aro. A kogo jeszcze usłyszymy na „Respect For Tape”? Płytę otworzy Mikser swoim „Freestyle’em o kasetach”. Następnie pojawiają się również Ryfa Ri, Radar, Biak, Błaszcz, Cywinsky, Jędker i Pięć Dwa. Wszystkich zaproszonych na „Respect For Tape” sprawdzicie natomiast na poniżej zamieszczonej trackliście płyty.

„Respect For Tape” równie interesująco prezentuje się pod względem twórców zaangażowanych w produkcję warstwy muzycznej. W tym z kolei gronie znaleźli się m.in. DJ HWR, DJ Creon, Markowy, Jot, Tasty Beatz, Magiera, Emapea i Młody. Na osobną uwagę zasługują także dopełniający całość DJ-e. Zaproszenie przyjęły bowiem prawdziwe legendy gramofonów jak DJ Romek, DJ Twister, DJ Platoon, DJ Trakmajster, DJ Kebs i DJ JanMarian.

W dniu rozpoczęcia przedsprzedaży wydawnictwa „Respect For Tape” pojawił się również kolejny singiel ten materiał zwiastujący. Tym razem jest to numer „Oddawaj tejpa” nagrany przez Decó, Stopatentów i Jano. Premierę „Respect For Tape” zaplanowano na 18 listopada. Preorder dostępny jest na stronie www.miejskamuzyka.pl.

„Respect For Tape tworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90-tych, kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów”.

Respect For Tape - Okładka

Respect For Tape

01. Mikser – Freestyle o kasetach (Intro) (Muzyka: Mngtri)
02. Ruby Szpek (Bu & Gumix & DJ HWR) – Tejpy (Muzyka: DJ HWR / Cuty: DJ HWR)
03. Ryfa Ri – W pętli (Muzyka: Mngtri / Cuty: DJ Romek)
04. Rafi & Osak & Numer Raz – Respect For Tape (Muzyka: Mngtri / Cuty: DJ Twister)
05. Ero & Felipe & Obywatel MC – …na kasetach (Muzyka: Markowy / Cuty: DJ Twister)
06. Echo – Record – Stop – Play (Muzyka: DJ Creon / Cuty: DJ Creon)
07. Aro – 1998 – 2020 (Muzyka: Aro / Cuty: DJ Platoon)
08. Tafel & Tomasin – kaseTTTy (Muzyka: Jot / Cuty: Dj Trakmajster)
09. Biak & Aes & Błaszczu & Cywinsky – To tylko rap (Muzyka: Tasty Beatz)
10. Cezet – Ferro (Muzyka: Emapea / Cuty: DJ Finger)
11. Familia HP – Booom! (Muzyka: Markowy / Cuty: Markowy)
12. Emil Blef – Coś się zacięło (Muzyka: Jot / Skrecze: DJ Kebs)
13. Nullo & L.U.C. & Pih – Na magnetofonowej taśmie (Muzyka: Magiera / Aranż: StreetSound)
14. Fishi & Voom – Flashback (Muzyka: Jot / Cuty: DJ Beezee)
15. Decó & Stopatentów & Jano – Oddawaj tejpa (Muzyka: Biggero / Cuty: DJ JanMarian)
16. DJ Ace – Tape Addix (Muzyka: Emapea / Cuty: DJ Ace)
17. Dziker & Matis & Tytson – Kaseciak (Muzyka: Emapea / Cuty: DJ HWR)
18. Sensi & Spinache & Proceente – Walkman (Muzyka: Latarnik & Gitara: Vojto Monteur / Cuty: Mr Krime)
19. Ks. Bartczak & Lajt & Radar – Przewiń (Muzyka: Mleko / Cuty: DJ Twister)
20. 1000 – 300 kaset (Muzyka: Markowy / Skrecze: Markowy)
21. DJ Plash – Master tapes (breakbeat) (Muzyka: DJ Plash)
22. Jędker – Magnetyczna miłość (Muzyka: Markowy / Cuty: Markowy)
23. Pięć Dwa – Tyle razy przegrywałem (Muzyka: Emapea / Cuty: DJ Danek)
24. Koligacja GieKa – Legenda (Muzyka: Młody / Cuty: DJ HWR)
25. Zorak – Wciągnęło kasetę – beatbox (Outro) (Muzyka: Zorak)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: