DJ Premier i Snoop Dogg we wspólnym singlu „Can U Dig That?”

Opublikowano: 15/04/2024
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Wschodnie Wybrzeże ponownie spotyka się z Zachodnim. Tym razem wspólny numer, po raz kolejny już, nagrali DJ Premier i Snoop Dogg. Singiel „Can U Dig That?” teraz ukazał się również wraz z teledyskiem, w którym pojawia się jeszcze jedna legenda, Daz Dillinger, a całość zaprezentowano pod szyldem nowo powstałego labelu TTT (To The Top).

DJ Premier i Snoop Dogg spotkali się już nie pierwszy raz. Przypomnijmy, że Preemo swoje charakterystyczne bity podrzucił raperowi z Long Beach na płytę „Paid tha Cost to Be da Bo$$”. A z kolei rok później Snoop Dogg pojawił się gościnnie na ostatnim „The Ownerz” Gang Starr. Teraz jeden z najsłynniejszych raperów Zachodniego Wybrzeża ponownie połączył siły z jednym z najbardziej zasłużonych beatmakerów na Wschodnim Wybrzeżu. Okazją ku temu jest rozpoczęcie działalności labelu TTT (To The Top). Założonego przez samego Preemo oraz Iana Schwartzmana, menadżera producenta. Efektem jest natomiast singiel „Can U Dig That?”. Przed dwoma tygodniami udostępniony w wersji audio, a teraz zaprezentowany wraz z teledyskiem. Niespieszna, klasyczna, a bazująca na samplu z utworu „Overture” zespołu Average White Band, produkcja Preemo idealnie współgra z leniwym i wyluzowanym flow Snoopa. W „Can U Dig That?” swoje dorzuca także Daz Dillinger. Pojawiający się również w teledysku do wspólnego utworu DJ’a Premiera i Snoop Dogga.

„Mój menadżer i ja założyliśmy naszą wytwórnię TTT (To The Top) i postanowiliśmy zaprosić Snoopa na jeden z moich pierwszych wspólnych albumów. Snoop nagrał demo utworu, który trafił do moich skarbców jako niedokończony. Nasz początkowy plan dotyczący albumu uległ jednak zmianie i zdecydowaliśmy się wydawać tylko single. Snoop zaktualizował swój tekst i teraz jest gotowy, aby nasza publiczność mogła podziwiać Can U Dig That?”

– DJ Premier

(Fot. główna – kadry z video „Can U Dig That?”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: